با توجه به شیوع و گستردگی ویروس کرونا طی روزهای اخیر در سطح کشور و نیاز مبرم جامعه به انواع مواد شوینده و بهداشتی، بانک رفاه به عنوان یک بانک اجتماعی و سلامت‌محور، اعطای تسهیلات و تأمین مالی شرکت های تولیدی تجهیزات مقابله کننده با ویروس کرونا را که شرایط لازم را احراز نمایند در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

بانک رفاه در طی سال‌های ۹۲ تا ۹۸ به تخصیص تسهیلات خرد و کلان در حوزه‌های بهداشت، سلامت و دارو در قالب طرح‌های اعتباری از قبیل: پرداخت تسهیلات به دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و داروخانه‌های کشور جهت تجهیز و احداث، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، پرستاران و کارکنان شاغل در مراکز درمانی بابت تجهیز مطب، بازسازی و تعمیرات مسکن پرداخته است که مبلغ این تسهیلات در حدود ۴۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال بوده و این اقدام گام بلند و موثری در راستای بهبود وضعیت سلامت کشور محسوب می‌گردد.

در ده ماهه ابتدایی سال جاری نیز، بانک رفاه در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله آب و کشاورزی، صنعت و تولید، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و متفرقه بیش از ۳۸۲.۰۲۹ میلیارد ریال تسهیلات اعطا نموده است. لازم به ذکر است بانک رفاه در سال های ۹۶، ۹۷ و ده ماهه نخست سال ۹۸، بیش از ۲۷.۶۲۳ میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع بانک به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت کرده است.