بانک آمریکا هشدار داد که اقتصاد آمریکا با احتمال ۱ در ۳، ظرف ۱ سال آینده به رکود فرو خواهد رفت. این در حالی است که جنگ تجاری با چین داغ‌تر شده و کاهش نرخ بهره فدرال‌رزرو نیز نتوانسته است تلاطم‌های بازارهای مالی را آرام کند.

مایکل مییر، رییس اقتصاددانان بانک آمریکا، روز جمعه به مشتریان این بانک هشدار داد که این بانک بر اساس داده‌ها و رویدادهای اخیر پیش‌بینی می‌کند که شانس رکود اقتصادی آمریکا ظرف یک سال آینده به ۱ در ۳، نزدیک شده است. وی در یادداشتی خطاب به مشتریان بانک نوشت: تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین که جدیدترین قربانیان خود، یعنی کشاورزان آمریکایی، که با سیل، آفات فصلی و خشکسالی، دست به گریبان بودند، را نابود کرده است، باعث کند شدن اقتصاد جهان شده است و چندین شاخص اقتصادی در حال هشدار دادن هستند.

رییس اقتصاددانان بانک آمریکا ادامه داد: سه شاخص از پنج شاخصی که بانک برای ردیابی چرخه‌های رشد و رکود تجاری استفاده می‌کند، دقیقا به سطحی رسیده‌اند که قبل از رکود قبلی به آن رسیده بودند.

از سوی دیگر بریج‌واتر، رییس بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری جهان، در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت: اقتصاد آمریکا در حال بدتر شدن است و شانس رکود آمریکا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، به 40% افزایش یافته است. او گفت: رکود اقتصادی همیشه اجتناب ناپذیر است. تنها سوالی که در مورد آنها وجود دارد این است که چه زمانی اتفاق می‌افتند؟ به نظر من ظرف ۲ سال آینده، بگذارید بگویم قبل از انتخابات بعدی، به احتمال ۴۰% رکورد اتفاق خواهد افتاد. بریج‌واتر جنگ ارزی و معکوس شدن منحنی سود اوراق قرضه را از نشانه‌های وقوع رکود دانست.