میزان تسهیلات تکلیفی بانک توسعه تعاون در طرح اشتغال روستایی و عشایری در کل کشور به میزان ۲۴۷۶۰ میلیارد ریال رسیده است که تاکنون ۸۷% از آن یعنی چیزی در حدود 20500 میلیارد ریال پرداخت‌ شده است.

حجت‌اله مهدیان، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضمن اعلام این خبر، با بیان اینکه تاکنون به میزان ۲۰۰۰ میلیارد ریال از پرونده‌های اعتباری در این بخش به مرحله تصویب رسیده است، تصریح کرد: با افزایش پرونده‌های مصوب و پرونده‌های منجر به عقد قرارداد، در آینده نزدیک این پرونده‌ها به مرحله پرداخت شده خواهند رسید و مابقی سهمیه‌ای که باید اعطا بشود نیز محقق خواهد گردید.

مهدیان با بیان اینکه عملکرد استان در تسهیلات طرح اشتغال روستایی و عشایری مشابه کل بانک به‌اندازه ۸۸% بوده است، از اجرای کل سهمیه تکلیفی استان پس از اتمام پرونده‌های جاری خبر داد.

بانک توسعه تعاون در حال حاضر ۱۴ واحد بانکی در استان مرکزی به‌عنوان واحدهای اجرایی در نظر گرفته است که درآینده نزدیک به این تعداد، باجه‌های مستقر در شهرهای فرمهین و تفرش اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است که مدیر عامل بانک توسعه تعاون در ادامه این سفر، طرح تولیدی کارخانه تولید سیب‌زمینی نیمه آماده پینوکا و پوتاپ را که با بهره‌گیری از تسهیلات ۵۸ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون موجبات اشتغال ۱۲۰ نفر از جوانان این را به‌طور مستقیم فراهم آورده است را افتتاح نمود.