فردوس حاتمی، مدیر اجرایی نماد الکترونیکی (ای‌نماد) مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از اجرای طرح رتبه‌بندی کسب‌وکارهای الکترونیکی خبر داد. وی گفت: مرکزتوسعه تجارت الکترونیکی در راستای انجام ماموریت‌‌های خود در حوزه ساماندهی و رتبه‌بندی کسب و کارهای الکترونیکی با هدف فرهنگ‌سازی و کمک به ارتقای کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و حمایت از حقوق فعالان این حوزه به‌ویژه مصرف‌‌کنندگان و خریداران، اقدام به رتبه‌بندی این کسب‌وکارها نموده است.

به گفته مدیر اجرایی نماد الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، رتبه‌بندی کسب‌وکارها در فاز اول بر اساس شاخص‌های سوابق عملکرد و توانایی مالی انجام شده است و صاحبان کسب‌وکارها از امتیازات کسب شده خود آگاه می‌باشند. وی افزود: در حال‌حاضر پروفایل نماد اعتماد الکترونیکی به‌روز‌رسانی شده و این امتیازات به زودی برای اطلاع مصرف‌کننده از طریق این پروفایل منتشر خواهد شد. حاتمی درباره رتبه‌بندی کسب‌وکارهای الکترونیکی ادامه داد: چگونگی پاسخگویی به شکایات از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه این اطلاعات به خریدار این امکان را می‌دهد تا از میزان مسوولیت‌پذیری صاحب امتیاز کسب‌وکار در پاسخگویی به شکایات آگاه شوند.

مدیر اجرایی نماد الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصریح کرد: تعداد شکایات به‌تنهایی در امتیاز رتبه‌بندی تاثیر ندارد؛ بلکه شیوه پاسخگویی به شکایات تعیین‌کننده امتیاز است. وی در ادامه توضیح داد: در صورتی که صاحب امتیاز کسب‌وکار نسبت به شکایت‌هایی که از سوی خریداران مطرح می‌شود پاسخگو نباشند یا در پاسخگویی تاخیر داشته باشند، امتیاز منفی برای آنها محسوب می‌شود و امتیازات دریافتی از طریق پروفایل به اطلاع خریداران و مصرف‌کنندگان خواهد رسید.

حاتمی در ادامه تاکید کرد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که در دستور کار مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای بهبود و ساماندهی کسب و کارهای الکترونیکی قرار دارد، طرح سند باکس است. مدیر اجرایی نماد الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ادامه داد: بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا، پیش از ورود به مرحله رشد در چرخه حیات خود از بین می‌روند و این کسب‌وکارها می‌توانند با شرایط ساده‌تر، نماد اعتماد الکترونیکی خود را دریافت نمایند. وی افزود: این طرح به مراجعه‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا به‌طور آزمایشی و با محدودیت تراکنش، کسب و کار خود را شروع کنند.