موسسه اعتبارسنجی مودیز با انتشار گزارشی اعلام کرد رتبه اعتبار مالی چین را در حد «A1» حفظ نموده و چشم‌انداز اقتصادی این کشور را نیز باثبات پیش‌بینی کرد. مودیز در توجیه این رتبه‌بندی جدید خاطرنشان کرد: مقامات چین از امکانات مالی و سیاسی کافی برای جلوگیری از افزایش بدهی‌های عمومی در کشورشان برخوردار بوده و از بسیج منابع برای حمایت از بخش‌های دولتی و حفظ ثبات مالی کشور برخوردار هستند.

موسسه اعتبارسنجی مودیز در گزارش خود تاکید کرد: تعهد دولت چین برای کاهش بدهی‌ها به طور کامل روشن می‌باشد. کاهش سریع بدهی‌های بخش نظام بانکی موازی، کاهش بدهی بخشی از شرکت‌های دولتی از سال ۲۰۱۷ به این سو و همچنین کاهش مازاد ظرفیت بخش فولاد، از جمله مصداق‌های بارز این توانایی هستند.

مودیز در ادامه گزارش خود آورده است که کاهش مخاطرات مالی و اقتصادی در نظام مالی هر کشوری باعث شفافیت زیاد و کاهش مخاطره سرایت مشکل نظام بانکی موازی به دیگر بانک‌ها می‌شود. محور سیاست چین به سوی کیفیت رشد متمرکز شده است و در همین راستا اهداف زیست‌محیطی و مسائل اجتماعی نیز در این رشد لحاظ شده است. مودیز همراه با استاندارد اند پورز گلوبال ریتینگ، و فیچ ریتینگ ، سه موسسه معتبر جهان در زمینه بررسی چشم‌انداز اقتصادی کشور‌ها و توان مالی آن‌ها در عمل به ‏تعهدات مالی‌شان را تشکیل می‌دهند.