مودیز ، یکی از موسسات بزرگ اعتبارسنجی در دنیا محسوب می شود که گزارشات موثق و قابل اعتمادی ارائه می‌دهد. طبق جدیدترین گزارش و پیش‌بینی این موسسه، در سال‌ 2020 تولید ناخالص داخلی در کل جهان کاهشی به اندازه 4/5 درصد خواهد داشت.

طبق سخنان اقتصاددان ارشد حوزه تحلیل موسسه مودیز، پیش‌بینی‌ها حکایت از رکود گسترده اقتصاد در ایالات متحده امریکا دارد که به مدت زیادی به طول خواهد انجامید. انتظار می‌رود اقتصاد امریکا تا حدود سال 2025 روند رکودی خود را همچنان داشته باشد و از نیمه سال 2025 به بعد بارقه‌هایی از اوج‌گیری مجدد دیده خواهد شد.

به گفته وی، شیوع ویروس کرونا خسارات جبران‌ناپذیری به کل دنیا وارد کرده است و با وجود بازگشایی مجدد و از سرگیری دوباره فعالیت‌های اقتصادی که طبیعتاً افزایش تقاضا و گسترش کسب و کارها را به دنبال خواهد داشت. اما همچنان خطر پیدایش موج دوم این بیماری وجود دارد. خطری که ممکن است مجدداً چرخ‌های محرک اقتصاد جهان را از حرکت باز دارد و مشکلات عدیده‌ای را بر سر راه رشد و توسعه کشورها ایجاد کند. لذا ایجاد رکود بزرگ جهانی و فراگیر دور از ذهن نخواهد بود.

با تمام این تفاسیر و با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن ویروس کرونا، موسسه مودیز با استفاده از کادر تحلیلی خبره خود، به کارگیری ابزارهای نوین پیش‌بینی و برآورد و همچنین در نظر گرفتن سناریوهای متعدد، در پی کمک به فعالان اقتصادی به منظور اتخاذ تصمیمات مناسب‌تر است.

برای دریافت جدیدترین نمره اعتباری خود میتوانید به سامانه اعتبارسنجی مرآت مراجعه نمائید.