مؤسسه رتبه‌بندی و اعتبارسنجی بین‌المللی فیچ اعلام کرد: در صورت عملی شدن تمامی تعرفه‌های اعلام شده از سوی آمریکا بر واردات کالا از چین؛ رشد اقتصادی این کشور از 6.1 % سال جاری به 5.7 % برای سال آینده کاهش خواهد یافت. این مؤسسه اعتبارسنجی تأیید کرده است که به دلیل افزایش ورود سرمایه‌های خارجی، بزرگی اقتصاد و عملکرد قوی المان‌های کلان اقتصادی، چشم‌انداز اقتصاد کشور چین برای بلندمدت باثبات خواهد بود.

مؤسسه رتبه‌بندی و اعتبارسنجی بین‌المللی فیچ همچنین هشدار داده است که به علت آسیب‌پذیری‌های ساختاری بزرگ در اقتصاد این کشور، رتبه اعتباری چین را افزایش نداده است؛ که از جمله مهمترین عوامل آسیب‌پذیر‌ ساختاری بزرگ این کشور می‌توان به سرانه درآمدی پایین و استانداردهای دولتی پایین در مقایسه با کشورهای هم‌رده با چین اشاره نمود.

شرکت بین‌المللی رتبه‌بندی اعتباری مودیز در گزارشی تاکید کرد: با سایه افکندن فضای منفی و عدم اطمینان، رشد اقتصاد جهانی تا سال 2020 به صورت منفعل ادامه می‌­یابد. این شرکت تصریح کرده است که شرکت­‌های نوظهور در بازه زمانی 2020 تا 2021 در وضعیت ثبات یا رشد سریع قرار خواهند گرفت. شرکت رتبه‌بندی اعتباری مودیز همچین بیان می­‌کند که انتظار پدیده در بازه زمانی 2020 تا 2021 بعید به نظر می‌­رسد؛ اما تداوم داده‌­های ضعیف، رشد اقتصاد جهانی را تخریب و فضای منفی را تقویت می‌کند.