شرکت ایران رنتر اولین و بزرگترین استارتاپ فین‌تکی در زمینه استفاده از فن‌آوری در حوزه تسهیلات می‌باشد که تاکنون امکان خرید اقساطی کالا و خدمات از بیش از ۵۰۰ فروشگاه آنلاین را فراهم کرده است. هم‌اکنون ایران رنتر تنها مرکزی است که اعتبار بدون ضمانت یا همان unsecured Loan را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

به تازگی، امیر حق‌رنجبر، مدیرعامل شرکت ایران رنتر، از سرمایه‌گذاری شرکت ارتباط فردا با مدیریت و هدایت فینووا در ایران رنتر خبر داده است و از آن به عنوان بزرگترین سرمایه‌گذاری در زمینه فین‌تک در ایران نام برده است. همچنین امیر حق‌رنجبر دلیل پذیرش سرمایه‌گذاری ارتباط فردا از سوی ایران رنتر را موفقیت ارتباط فردا در حوزه‌های پرداخت، بانکداری دیجیتال و فین‌تک برشمرده است.

وی عنوان کرد در پنج سال گذشته ایران رنتر بیشتر بر روی مدل‌های کسب و کار و امور زیرساختی تمرکز داشته است و اکنون مشارکت با شرکت ارتباط فردا ارزش و تجربه بالایی را در پی خواهد داشت و در سال 99 تصویر متفاوتی از ایران رنتر به نمایش در خواهد آمد. به گفته وی در سال جدید ایران رنتر می‌کوشد تا از نسل دوم رتبه‌بندی اعتباری مشتریان بر مبنای هوش مصنوعی استفاده نموده و دو محصول جدید با نام‌های “درگاه اعتباری” و “کارت اعتباری مجازی” را به بازار ارائه نماید. همچنین پیش‌بینی می‌شود در صورت همکاری لیزینگ‌ها و برخی بانک‌ها، جذب منابع جدید و عرضه وام‌های خرد نیز در دستور کار ایران رنتر قرار گیرد.