پس از آن که موسسه رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد رتبه اعتباری انگلیس را کاهش داده است؛ موسسه رتبه‌بندی مودیز نیز در گزارش مشابهی اعلام کرد رتبه اعتباری انگلیس را به دلیل نااطمینانی های ناشی از برگزیت کاهش داده است.

موسسه اعتبارسنجی مودیز معتقد است نقاط قوت اقتصادی و مالی انگلیس در نتیجه تداوم فضای نامطمئن چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا تضعیف شده‌اند و این کشور از زمان رفراندوم سال ۲۰۱۶ که در آن 52% مردم رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند، نتوانسته است به یک نقشه راه دقیق برای ترسیم آینده روابط خود با اتحادیه اروپا دست یابد.

اختلاف نظر بین دولت و مجلس این کشور باعث شده است پارلمان این کشور منحل و انتخابات زودهنگام در دسامبر برگزار شود. اتحادیه اروپا با تمدید مهلت خروج تا پایان ماه ژانویه موافقت کرده است اما طبق اعلام موسسه مودیز، تمدید چند باره مهلت خروج و نامشخص بودن مسیر آینده، موجب کاهش رقابت‌پذیری انگلیس در جذب سرمایه‌های خارجی و نیروی کار ماهر جدید شده است.

موسسه رتبه‌بندی و اعتبارسنجی مودیز همچنین در گزارش جداگانه ای اعلام کرد که چشم‌انداز اقتصادی هند نیز به دلیل افزایش ریسک‌های موجود از باثبات به منفی تغییر داده است. افزایش میزان بدهی‌های این کشور، یکی از اصلی‌ترین ریسک‌های بر سر راه ششمین اقتصاد بزرگ جهان از طرف مودیز بر شمرده شده است. مودیز هم‌چنین پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی هند را به 6.8% در سال جاری و 5.8% برای سال آینده کاهش داد.

دولت هند از سال ۲۰۱۶ دست به اصلاحات ساختاری و پولی گسترده ای زده است که یکی از مهمترین آنها حذف اسکناس‌های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ روپیه‌ای با هدف مدیریت بهتر بدهی‌ها بوده است. با این حال این اسکناس‌ها همچنان به طور گسترده‌ای در چرخه پولی غیر رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ماه‌های اخیر، رشد اقتصادی هند همانند بسیاری از کشورهای دیگر آسیایی نظیر چین و ژاپن کاهش یافته است؛ اما این کشور هنوز هم یکی از رکورد داران رشد اقتصادی در سطح جهان به شمار می‌رود.