شبکه خبری راشاتودی که به اختصار به آرتی معروف است از پیش‌بینی موسسه رتبه‌بندی اس‌اندپی گلوبال در خصوص رتبه اعتباری هندوستان خبر داد که طبق پیش‌بینی این موسسه در هفته گذشته، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی این کشور در مقایسه با سال گذشته بیش از 17 درصد رشد خواهد داشت و با پایان سال مالی در ماه مارس به 90.6 درصد می‌رسد.

پیش‌بینی این موسسه با پیش‌بینی که موسسه‌های رتبه‌بندی مودیز و فیچ در هفته‌های قبل منتشرکرده بودند اتفاق نظر این سه موسسه را نشان می‌دهد. با اینکه موسسه اس‌اندپی کاهش 9 درصدی رشد اقتصادی هندوستان در سال جاری، بابت پاندومی کرونا را اعلام کرده اما تا به حال رتبه اعتباری این کشور همچنان BBB- را نشان می‌دهد و تغییری نداشته است.

همچنین این موسسه اخطار داد که برای برخی از کشورها به خصوص کشورهای آسیایی، احیا در اقتصاد سخت‌تر خواهد بود که اما تحلیل‌گران به احیای اقتصاد هند در سال 2022 معتقد هستند.

شایان ذکر است موسسه S&P رشد 10 درصدی، اقتصاد کشور هند را در سال مالی آتی پیش‌بینی کرد و این موسسه در این گزارش اظهار کرد: هندوستان در سال 2022 با عادی سازی فعالیت اقتصادی خود، به رشد 10 درصدی در تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.

پیش‌بینی که موسسه اس‌اندپی درخصوص رشد منفی 9 درصدی اقتصاد هند اعلام کرد به مراتب از پیش‌بینی موسسات دیگر معتدل‌تر است. سایر موسسات انتظار دارند که در سه ماهه دوم سال تولید ناخالص داخلی حدود 23.9 درصد افت داشته و این کشور رشد اقتصادی نزولی دو رقمی را در سال 2021 پیدا کند.

در ادامه، اندیشکده‌ای که در دهلی به تازگی تاسیس شده است هشدار داد که اقتصاد هند 12.6 درصد در سال مالی جاری کوچک می‌شود این در حالی است که فیتچ 10.5 درصد و مودیز 11.5 درصد پیش‌بینی کرده است.

سامانه مرآت بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات اعتبارسنجی در کشور، به همراه اخبار و مقالات جدید و مهم ایران و جهان در حوزه اعتبارسنجی