این کتاب به خواننده کمک می‌کند تا تفاوت‌های ظریف مباحث ریسک اعتباری را به بهترین شکل ممکن درک کند. به خوبی به تکنیک‌های اندازه‌گیری، آنالیز و مدیریت ریسک‌های اعتباری هم وام دهنده و هم وام گیرنده می‌پردازد.

کتاب در ابتدا به بررسی مفاهیم اعتبارسنجی و ریسک اعتباری، مزایا و معایب و دلایل به وجود آمدن آن می‌پردازد، سپس مختصراً درخصوص تاریخچه و اهمیت آن برای سازمان‌هایی که در حوزه وام‌دهی فعالیت دارند، توضیح می‌دهد. در نهایت هم به بررسی مفاهیم پیشرفته‌تری مانندPD EAD ,LGD و همچنین تکنیک‌های مورد نیاز برای محاسبه سطوح مختلف ریسک اعتباری و جزئیات آن می‌پردازد.

به طور کلی این کتاب به بررسی دو نوع ریسک اعتباری رایج در دنیای مالی یعنی ریسک اعتباری پروژه‌های مالی و ریسک سرمایه در گردش، پرداخته و وارد جزئیات آنها می‌شود. کتاب مثال‌هایی از دنیای واقعی در خود گنجانده است که می‌تواند به درک بیشتر خواننده کمک شایانی کند.

این کتاب در کنار بررسی اکثر مباحث پیشرفته ریسک اعتباری، نگاه ویژه‌ای هم به استانداردهای بال I و II و III دارد. لازم به ذکر است که در فصل آخر به طور خاص به بحران مالی سال 2007 و دلایل به وجود آمدن آن پرداخته شده است.

عنوان کامل: Advanced Credit Risk Analysis and Management نویسنده: Ciby Joseph سال انتشار: 2013 تعداد صفحات: 449 صفحه ناشر: Wiley