بانک اقتصاد نوین با کسب مجوزها از بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق‌بهادار در تیرماه 1380 آغاز به فعالیت نمود سرمایه اولیه این بانک به مبلغ 250 میلیارد ریال در اداره ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری ثبت گردید. در تاریخ 18/04/1399 این سرمایه اولیه پس از چند دوره افزایش سرمایه سنوات، به مبلغ 30.425.734 میلیون ریال فزونی یافت.

بانک اقتصاد نوین با بهره‌مندی از نیروی کار متخصص و متجرب به ارائه خدمات مالی و بانکی به مشتریان خود در چهارجوب بانکداری اسلامی پرداخته است. این بانک در تلاش برای دستیابی به سه بانک برتر کشور از لحاظ سودآوری می‌باشد.

طرح تسهیلات کوشان:

بانک اقتصاد نوین قصد دارد با ارائه طرح تسهیلات کوشان علاوه بر فراهم نمودن کاهش زمان و تسهیل در شرایط دریافت وام، به حفظ قدرت خرید و بهره‌مندی از سود سپرده برای مشتریان خود یاری رساند تا با استفاده از این طرح سبب بهبود شرایط اقتصادی خانوارها گردد.

شرایط و مقررات این تسهیلات:

 • این تسهیلات شامل افرادی از جمله کارمندان، خانم‌های خانه‌دار، کارگران، بازنشستگان و …. می‌باشد.
 • در صورتی که مشتری حسابی با نرخ سپرده 5 درصد افتتاح کند حداکثر 80 درصد سپرده خود می‌تواند وامی با اقساط 36 ماهه با نرخ کارمزد تسهیلات 2 درصد دریافت نماید.
 • همچنین درصورت افتتاح حساب با نرخ 10 درصد به اندازه 60 درصد سپرده وامی با اقساط 36 ماه با نرخ وام 5.5 درصد اخذ نماید.
 • مشتریان این بانک در صورت افتتاح حساب با نرخ 15 درصد قادر به دریافت وامی معادل 70 درصد سپرده با اقساط و نرخ بهره به ترتیب 36 ماه و 18 درصد می‌باشند.
 • سپرده متقاضیان این طرح به عنوان وثیقه وام در نظرگرفته شده و به همین جهت نیازی به ارائه وثایق بانکی نیست.

طرح تسهیلاتی ارزینو:

بانک اقتصاد نوین با معرفی این طرح، بدون نیاز به ضامن و در کمترین زمان ممکن تسهیلات اقساطی را برای مشتریان خود فراهم می‌نماید. مشتریان این طرح می‌توانند پس از سپرده‌گذاری و ارائه وثیقه به میزان حداقل 400 دلار یا یورو در قالب اسکناس به جای وثائق بانکی، از این طرح بهره‌مند شوند.

شرایط و مقررات این تسهیلات:
– این طرح می‌تواند برای شخاص حقیقی و حقوقی که دلار یا یورو نزد خود داشته و تمایل به فروش آن ندارند، مناسب باشد.
– این طرح در انواع تسهیلات قابل اعطا می‌باشد از جمله، تسهیلات مرابحه با اقساط 12، 24 و 36 ماه و با نرخ سود 10 و 18 درصد ، تسهیلات قرض‌‌الحسنه در اقساط 12 و 24 ماه و در قالب کارت اعتباری در مبلغ 100، 200، 300، 400 و 5000 با اقساط 12 الی 36 ماه
– تسهیلات اعطایی در این طرح از مبلغ 50 میلیون ریال الی 2 میلیارد ریال است.
– متقاضیان این طرح می‌توانند با مراجعه به سایت میزان مبلغ اسکناس ارزی را برحسب تسهیلات خود محاسبه نمایند.
– هنگام تسویه حساب، وثائق به صورت ارز توثیقی بازگردانده می‌شود.

طرح تسهیلاتی صبا (1 و 2):

این طرح شامل عموم مشتریانی می‌شود که در این بانک دارای سپرده‌های کوتاه‌مدت (طرح صبا 1) و سپرده قرض‌الحسنه (طرح صبا 2) می‌باشند تا به واسطه این‌طرح از تسهیلات به میزان مدنظر خود بهره‌مند شوند. مشتریان این طرح علاوه بر ایجاد معدل موجودی سپرده باید از از اهلیت اعتباری و وثائق مورد قبول بانک نیز برخوردار باشند.

شرایط و مقررات این تسهیلات:

 • طرح صبا برای مشتریان بخش حقیقی و حقوقی قابل ارائه می‌باشد.
 • این طرح در مبالغ متنوع حداکثر دوبرابر معدل موجودی و تا سقف 5 میلیارد ریال در اقساط ماهانه حداکثر 36 ماه قابل دریافت است.
 • در طرح صبا 1 و 2 متقاضیان می‌توانند با توجه به معدل موجودی سپرده کوتاه‌مدت و قرض‌الحسنه در قالب عقد مرابحه تسهیلاتی با نرخ سود 18 درصد اخذ نمایند.
 • برخورداری از اهلیت اعتباری و ارائه وثائق موردنظر بانک از جمله شرایط لازم دریافت وام در این طرح می‌باشد.

طرح تسهیلاتی صبا (3 و 4):

بانک اقتصاد نوین با معرفی این طرح، طرح صبا (1 و 2) را تکمیل کرده به این صورت که علاوه بر برخورداری از طرح قبل، مشتریانی که دارای پایانه‌های فروش می‌باشند هم می‌توانند با استفاده از معدل موجودی دستگاه pos خود در دوره‌های 2، 3، 4 ماهه از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

شرایط و مقررات این تسهیلات:

 • در طرح صبا 3 مشتریان قادر به دریافت 40 درصد معدل موجودی سپرده‌کوتاه‌مدت تا سقف 5 میلیارد ریال با نرخ ترجیحی 15 درصد و اقساط 12 ماهه می‌باشند.
 • در طرح صبا 4 نیز مشتریان قادر به دریافت 70 درصد معدل موجودی سپرده قرض‌الحسنه جاری تا حداکثر 200 میلیون ریال با نرخ ترجیحی 15 درصد و اقساط12، 24 و 36 ماهه می‌باشند.
 • این طرح شامل مشتریان دارای پایانه‌های فروش فروشگاهی که متصل به سپرده بانکی اقتصاد نوین می‌شود.
 • برخورداری از اهلیت اعتباری و ارائه وثائق موردنظر بانک از جمله شرایط لازم دریافت وام در این طرح می‌باشد.