به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، با اختصاص یک هزار و هفتصد و چهل و پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال 1400، رشد 60 درصدی پرداخت تسهیلات توسط بانک سپه به ثبت رسید.

همسویی با سیاست‌های کلان اقتصادی کشور و حمایت از بخش‌های مولد اقتصاد در رابطه با بهبود فضای کسب وکار و تقویت بخش‌های پیشران اقتصادی از جمله رویکردهای بانک سپه در اختصاص تسهیلات به سمت برنامه تحول راهبردی و پیاده‌سازی خطوط کسب و کار بانک می‌باشد.

بانک سپه در راستای دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی دولت و بانک مرکزی، شرایط اقتصادی حاکم بر اقتصاد و نظام بانکی کشور و سیاست‌های اعتباری خود، تسهیلاتی به ارزش 1745 هزار میلیارد ریال در سال 1400 تسهیلات اعطا کرده است.

بانک سپه در سال گذشته با پرداخت 950 هزار میلیارد ریال در قالب بانکداری خرد شامل تسهیلات تلفیقی، قرض‌الحسنه ازدواج و … توانست علاوه بر انجام مسئولیت حرفه‌ای در اقتصاد و بازار پولی، از عهده مسئولیت اجتماعی خود نیز به خوبی برآید.

این بانک برای حمایت از بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدکنندگان واقعی، مبلغ 795 هزار میلیارد ریال نیز به شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار در سال 1400 پرداخت کرد و با کمک به رشد اقتصادی کشور در مسیر تحقق بانکداری اجتماعی نیز گام مهمی برداشت.

بانک سپه از ابتدای سال جاری نیز با پرداخت بیش از 255 هزار میلیارد ریال تسهیلات علاوه بر رصد و پایش شرایط بازار پولی و مالی کشور، با انجام اقدامات بهبوددهنده شاخص‌های کارایی، نوآوری و بهره‌وری همسو با اجرای طرح تحول راهبردی، رشد مقرر را به‌صورت متوازن در ابعاد مختلف دنبال می‌کند و کماکان با حمایت از واحدهای تولیدی و رفع نیازهای تسهیلاتی خرد مشتریان در نظام بانکی و اقتصاد کشور اثرگذار است.

منبع خبر: ایبنا
چند درصد از تراکنش‌های بانکی صرف خرید کالا می‌شود؟
بخوانید