در بسیاری از موارد، اگر افراد برای خرید خودرو، کالا و … به دنبال دریافت تسهیلات از بانک‌ها باشند، نیاز به مراجعات متعدد به شعب بانک‌ها دارند. این رفت و آمدها منجر به اتلاف هزینه و زمان بسیاری می‌شود و سختی‌های زیادی را در پی دارد.

بانک قرض‌الحسنه رسالت برای تسهیل در فرآیند دریافت وام و تسهیلات، خدمات بانکی در بستر اینترنت را فراهم ساخته است. در ادامه به مرور مراحل دریافت تسهیلات غیرحضوری در بانک قرض‌الحسنه رسالت می‌پردازیم.

نحوه درخواست تسهیلات غیرحضوری

متقاضیان دریافت تسهیلات از بانک قرض الحسنه رسالت در هر زمانی از شبانه روز، این امکان را دارند که به سایت بانک رجوع کرده و برروی گزینه پیشخوان رسالت کلیک کنند.

بانک رسالت

پس از انتخاب این گزینه و وارد کردن اطلاعات کدملی و شماره همراهی که در سیستم بانک ثبت شده است؛ کد ورود به سامانه برای متقاضی ارسال می شود.

در سامانه پیشخوان بانک رسالت، در منوی سمت راست، زبانه تسهیلات با دو زیرمنوی معرفی وام و پرداخت خودکار تسهیلات تعریف شده است که متقاضی دریافت وام باید گزینه معرفی وام را انتخاب کند.

بانک رسالت

پس از اینکه معرفی وام انتخاب شد، در صفحه باز شده، متقاضی پس از ثبت شماره حساب، مبلغ وام (امتیاز از گردش حساب مشتری حاصل می شود)، مدت بازپرداخت و تایید قوانین تسهیلات، درخواست دریافت تسهیلات خود را امضا می‌کند.

بانک رسالت

تسهیل در تضامین با به کارگیری سامانه اعتبارسنجی مرآت

بانک قرض‌الحسنه رسالت با شعار ارائه خدمات آسان و راحت به مشتریان خود تسهیلات می‌دهد. در راستای همین شعار، برای تسهیل تضامین و وثیقه برای مشتریان، سامانه اعتبارسنجی مرآت به کار گرفته شده است. متقاضیان دریافت تسهیلات باید با ورود به سامانه مرآت به آدرس imerat.ir، در این سامانه اعتبارسنجی شوند. این مرحله از دریافت تسهیلات نیز نیاز به حضور متقاضیان نیست و آنها می‌توانند در هرساعتی از شبانه روز با در اختیار داشتن اینترنت درخواست خود را ثبت کنند.

بانک رسالت

بعد از ثبت درخواست در این سامانه، پیامک دریافت نتیجه اعتبارسنجی برای متقاضی ارسال می‌شود.

لازم به ذکر است که اعتبارسنجی باید پیش از ثبت درخواست وام در پیشخوان بانک رسالت انجام شود و فرآیند آن به طور میانگین حدود یک هفته کاری زمان خواهد برد.

 

افزایش حجم مانده سپرده‌ها و تسهیلات بانکی در مهرماه
بخوانید