مطالب اخیر

رشد مثبت حجم معاملات در کنار کاهش قیمت مسکن نشانه برقراری آرامش نسبی در بازار معاملات مسکن شهر تهران در ماه‌های اخیر است.

تهران- ایرنا- بررسی آخرین داده‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که از هشت میلیون فقره چک مبادله شده در مهرماه امسال، ۹۱.۷ درصد وصول شده است.

تهران- ایرنا- امروز (یکشنبه، پنجم آبان ۱۴۰۲)‌ در مراسمی، برای نخستین بار از اعطای وام قرض‌الحسنه بدون کارمزد رونمایی شد.

نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به 1 آذرماه پس از یک هفته رشد، کاهش یافت.

تهران- ایرنا- مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد:‌ از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‌ماه در مجموع ۱۶۲.۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، فرزندآوری و تسهیلات ودیعه مسکن به یک میلیون و ۳۶۶ هزار متقاضی پرداخت شده است.

دولت در لایحه بودجه سال آینده، شورای پول و اعتبار را موظف کرده حداکثر تا پایان فروردین ماه سهم بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تکلیفی قرض‌الحسنه را تعیین و ابلاغ کند.

مدیر ارشد امنیت اطلاعات بانک مرکزی گفت: رتبه پنجم بازیگران تهدید در حوزه سایبری در جهان مرتبط به حوزه مالی و بانکی است،

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: رشد سالانه تراکنش‌ها ادامه دارد و به صورت فزاینده در حال افزایش است.

به دنبال عملیاتی شدن صدور چک‌های الکترونیکی توسط ۱۱ بانک (تاکنون)، در آخرین خبرها از سوی مسئولان بانکی اعلام شده که به‌زودی بانک ملت و ملی به عرضه‌کنندگان چک‌های الکترونیکی می پیوندند که باتوجه به اینکه این دو بانک مشتریان زیادی دارند، تاثیرگذاری بسیار خوبی خواهند داشت.

نرخ سود بین‌بانکی بعد از ۴ هفته کاهش متوالی در هفته منتهی به ۲۴ آبان ماه با افزایش ۷ صدم درصدی به ۲۳.۶۳درصد رسید.