مطالب اخیر

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه باید تعدد کارت‌های بانکی در دست افراد ساماندهی شود، عنوان کرد که بهتر است حذف پرداخت با کارت‌های بانکی و ایجاد پرداخت‌های موبایلی یکباره نباشد.

طبق گزارشی که درباه عملکرد بانک مرکزی توسط ابراهیم جمیلی، کارشناس اقتصادی منتشر شد گفت: کماکان مانند سابق، سیاست نظارتی باید از اولویت‌های بانک مرکزی باشد تا از بنگاه‌داری بانک‌ها جلوگیری شده و بانک‌ها بتوانند بنگاه‌های خود را واگذار نمایند.

طبق جدیدترین آماری که از سوی وزارت صمت منتشر شد به طور کلی در 9 ماهه اول سال 1399 به بخش‌های اقتصادی از جمله صنعت و معدن، بازرگانی وخدمات وامی معادل 1219 هزار میلیارد تومان توسط بانک‌ها و موسسات پرداخت گردبد

در مراسمی با حضور مدیرعامل بانک ملت، معاونان وی، اعضای هیئت مدیره و سایر مدیران این بانک، از جدیدترین خدمت بانک ملت تحت عنوان کارت اعتباری “ارزش کارت” رونمایی شد. 

باتوجه به اینکه تغییرات حوزه کسب‌وکار در حوزه تجارت الکترونیک بسیار پرسرعت بوده شبکه پرداخت کشور هم باید همپا با توسعه و این تغییرات به روز بوده و در جهت پاسخگویی نیازها باشد. لازم به ذکر است که بانک مرکزی با معرفی این شبکه پرداخت بانکی، همین چابکی و همراهی را نمایش داده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در طی خبری جزئیات طرح توسکا را منتشر کرد و گفت: طرح توسکا در جهت پاسخگویی به موقع و متناسب با نیازهای مشتریان ایجاد گردید که هدف آن افزایش ظرفیت تسهیلات متنوع به متقاضیان می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی مهر ایران و طبق اعلام مدیرعامل این بانک، تسهیلات پرداختی بانک در قالب عقد قرض‌الحسنه در سال 1398 نسبت به سال 1395 افزایش چشمگیری داشته است.

میزان دارایی کل بانک مرکزی برابر با 7684.0 هزار میلیارد ریال بوده که حدود 20.2 درصد رشد داشته است. به همین ترتیب، دارایی خارجی برابر 5824.6 هزار میلیارد ریال در آذرماه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی 17.8 درصد داشته است

بانک مرکزی به دنبال راهی برای حذف کارت بانکی فیزیکی و قراردادن آن بر روی تلفن‌های همراه می‌باشد تا دیگر نیازی به حمل فیزیک کارت بانکی و احتمال بروز خطرات نباشد.

از آنجایی که نظام بانکی در جهت تامین مالی بنگاه‌ها و نهادهای اقتصادی نقش مهمی دارند به همین علت کشور ایران باید سیاست‌هایی را در جهت اصلاح ساختار تسهیلات و اعتبارات خرد و کلان برای دستیابی اهداف خود در پیش گیرد.