مطالب اخیر

طبق گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما و با اعلام سرپرست معاونت بانک و بیمه وزارت اقتصاد، تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای برای بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها در نظر گرفته شده که شامل سرپرستان خانوار فاقد شغل و درآمد ثابت می‌شود.

همایش رتبه‌بندی برترین شرکت‌های تجاری کشور هر ساله از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار می‌شود که امسال نیز بیست و سومین همایش با حضور 500 شرکت برگزار شد.

اخیراً موسسه لگاتوم به اندازه‌گیری شاخص رفاه سال 2020 در سایت خود پرداخته است. این موسسه به اندازه‌گیری رتبه‌بندی میزان رفاه در 167 کشور با مجموع 99.4 درصد از جمعیت جهان می‌پردازد.

نشریه تخصصی و بین‌المللی بنکر در نوامبر سال 2020 گزارشی از برترین بانک‌های جهان که منطبق بر شریعت اسلام فعالیت می‌کنند ارائه کرده که نام بانک ملت با رتبه چشمگیری در این گزارش دیده می‌شود.

بانک مرکزی در طی بخشنامه‌ای اعلام کرد از تاریخ 3 خرداد 1399، سامانه سیاح به صورت برخط راه‌اندازی شده و از این پس هرگونه حساب در بانک‌ها و موسسات اعتباری در صورت دریافت شماره رهگیری از سامانه سیاح قابل افتتاح خواهد بود.

طبق آماری که بانک مرکزی در خصوص حق بیمه تولیدی ایران در سال جاری منتشر کرده است، ایران با دو پله صعود نسبت به سال گذشته، در رتبه 38 جهانی قرار گرفته است. 

بانک سپه قدیمی‌ترین بانک در کشور بوده، در حال حاضر با ادغام بانک‌های مهراقتصاد، انصار، قوامین و حکمت، موسسه اعتباری کوثر در این بانک فرصتی مناسب است تا جایگاه رتبه‌بندی خود را در میان مابقی بانک‌ها تقویت کند.

در جدیدترین گزارش اسپیدتست مبنی بر رتبه‌بندی سرعت اینترنت در کشورهای مختلف و مقایسه آنها با یکدیگر در سال 2020، رتبه ایران در هر دو مورد اینترنت موبایل و اینترنت ثابت کاهش یافته است.

سهم خدمات مالی و بانکی زمانی در یک کشور توسعه می‌یابد که اقتصاد رشد صعودی را در پیش‌گیرد و افزایش سهم این خدمات منجربه تحقق اهداف و چشم‌اندازهای آینده خواهد شد.

اعتبارسنجی و کاربرد آن در حوزه‌های مالی، حدود یک قرن است که در دنیای غرب رواج داشته و بسیاری از موسسات مالی و اعتباری از آن برای ارزیابی مشتریان خود استفاده می‌کنند. اما این مقوله در ایران فرآیندی نوپا است که روز به روز بر اهمیت استفاده از آن افزوده می‌شود.