مطالب اخیر

تهران- ایرنا- در جدیدترین گزارشی که از سوی بنیاد آمریکایی هریتج منتشر شده ایران در رده بندی جهانی آزادی اقتصادی یک پله ارتقا یافته و در جایگاه ۱۶۹ قرار گرفته است.

به گزارش دنیای اقتصاد، در سال‌های اخیر شاخص کیفیت زندگی دیجیتال هم به معیارهای سنجش رفاه در جوامع مدرن تبدیل شده است و نشان از توسعه‌یافتگی آنها دارد. شرکت مشهور «سرف‌شارک» (Surfshark) که در زمینه ارائه خدمات شبکه‌های خصوصی مجازی یا وی‌پی‌ان فعالیت می‌کند، به بررسی کیفیت رفاه دیجیتال در ۱۱۰ کشور جهان که حدود […]

از زمان اجرای طرح پرداخت وام بدون ضامن مبتنی بر اعتبارسنجی تا پایان ۱۵ اردیبهشت سال جاری بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بدون ضامن پرداخت شده است.

شرکت مشاوره رتبه‌بندی اعتباری ایران به عنوان تنها شرکت اعتبارسنجی دارای مجوز از بانک مرکزی ج.ا.ا.، با توجه به سیاست‌های کلان کشور و تحت نظارت بانک یاد شده، خدمات خود را به بخش‌های بانکی (تمامی شبکه بانکی) و غیربانکی (لیزینگ‌ها، صندوق‌ها، لندتک‌ها و …) ارائه می‌نماید.

کارشناس پولی و بانکی گفت: اعطای تسهیلات براساس اعتبارسنجی ریسک کمتری را متوجه سیستم بانکی کشور می‌کند و معوقات بانکی در آینده با این روش به کنترل در می‌آید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اجرای اعتبارسنجی می‌تواند یک اصلاح رفتاری اقتصادی را در جامعه کلید بزند و آن را به سرانجام برساند.

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی از برنامه‌ریزی برای اصلاح و مدرن‌سازی فرآیند اعتبارسنجی برای پرداخت تسهیلات خُرد بانکی خبر داد.

بانک پاسارگاد در سالی که گذشت در بسیاری از رتبه‌بندی‌ها و ارزیابی‌های بین‌المللی به‌عنوان تنها بانک ایرانی موفق به کسب رتبه‌ها و عناوین مهم و چشمگیری شد.

پژوهشگر حوزه پول و بانک، اعطای تسهیلات بر اساس نظام اعتبارسنجی را نوعی نظارت پیشینی عنوان کرد که می‌تواند از اتفاقاتی مانند عدم بازپرداخت تسهیلات، جلوگیری کند.

مدیرعامل بانک سامان گفت: اعتبار سنجی برای پوشش ریسک وام‌دهی بانک‌ها بسیار کمک‌کننده است و بانک‌ها با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات به مشتریان اقدام خواهند کرد.