مطالب اخیر

«مودیز» یکی از سه موسسه معتبر رتبه‌بندی جهان، کشور عربستان را از لحاظ وضعیت مالی مورد بررسی قرار داد که طبق این ارزیابی از آنجایی که درآمد سالانه شرکت نفتی آرامکو از سال 2021 به بعد، سرمایه 75 میلیارد دلاری را پوشش نمی‌دهد دولت عربستان نمی‌تواند حسابی روی این شرکت باز کند مگر اینکه افزایش قیمت نفت خام رخ دهد.

نشریه نیلسون ریپورت به عنوان نشریه تخصصی و بین‌المللی در حوزه پرداخت الکترونیک، در جدیدترین گزارش خود به رتبه‌بندی شرکت‌های پرداخت الکترونیک در جهان پرداخته است.

طبق بروزترین خبری که از موسسه بین‌المللی فریزر منتشر شد این موسسه اخیراً به بررسی شاخص آزادی اقتصادی در کشورهای جهان پرداخته است. موسسه فریزر برای ارزیابی‌های خود به منظور شاخص آزادی اقتصادی، پنج معیار اساسی را مورد بررسی قرار داده است

شبکه خبری راشاتودی که به اختصار به آرتی معروف است از پیش‌بینی موسسه رتبه‌بندی اس‌اندپی گلوبال در خصوص رتبه اعتباری هندوستان خبر داد که طبق پیش‌بینی این موسسه در هفته گذشته، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی این کشور در مقایسه با سال گذشته بیش از 17 درصد رشد خواهد داشت و با پایان سال مالی در ماه مارس به 90.6 درصد می‌رسد.

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود به بررسی شاخص توسعه انسانی در کشورهای مختلف پرداخته است و از این حیث کشورها را رتبه‌بندی نموده است. شاخص توسعه انسانی عددی بین صفر و یک است که صفر نشان‌دهنده کمترین میزان توسعه انسانی و یک بیانگر عالی‌ترین حد توسعه انسانی است.

شرکت رتبه‌بندی اعتباری GCR در سال 1996 به عنوان بازوی آفریقایی داف و فلپس در بورس اوراق بهادار نیویورک تاسیس شد. از همان ابتدای فعالیت رشد بسیار سریعی به دنبال داشت و توانست خود را به عنوان آژانس رتبه‌بندی پیشرو در آفریقا بنامد.

موسسه رتبه‌بندی فیچ، یکی از سه موسسه دارای اعتبار درجهان که در زمینه اعتبارسنجی فعالیت می‌کند، اخیراً به‌روزترین گزارش خود را با عنوان «چشم‌انداز اقتصادی جهان» منتشر کرده است. طبق این گزارش، اقتصاد جهان از دیدگاه کارشناسان موسسه رتبه‌بندی اعتباری فیچ با کاهشی 4.4 درصدی در سال 2020 روبرو خواهد بود.

براساس خبری که از نیویورک تایمز منتشر شد، طبق پیش‌بینی تحلیل‌گر موسسه رتبه‌بندی فیچ با نام «سونیل کومار سینها» که به عنوان اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی و اعتباری در کشور هند فعالیت می‌کند، از ابتدای آوریل اقتصاد این کشور 11.8 درصد کوچک خواهد شد.

خبرگزاری فرانسه (AFP)، در طی خبری از قصور لبنان در بازپرداخت بدهی ماه مارس اطلاع رسانی کرد که موسسه رتبه‌بندی Standard and Poor’s، بدهی‌های خارجی این کشور را «نکول انتخابی» معرفی کرد این در حالی است که سه فقره از اوراق قرضه دولتی کشور لبنان هم با تنزلی به رتبه‌های «D» و «CC» رسیده‌اند.

خبرگزاری بلومبرگ در طی خبری اعلام کرد که شرکت رتبه‌بندی فیچ کشور ترکیه را هم‌رتبه کشورهایی از قبیل برزیل، اردن و ارمنستان می‌داند. این موسسه اخیراً در تحلیل‌های خود رتبه اعتباری ترکیه را به BB- تنزل داده است.