سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) اظهار داشت: پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج جوانان همواره از اولویت‌های بانک توسعه تعاون در حوزه اعتبارات بوده است.

وی افزود: این بانک از بدو تاسیس به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج مطرح بوده است و مطابق آمار رسمی طی سال‌های 97 تاکنون نیز به 11.5 هزار میلیارد ریال تسهیلات در این زمینه پرداخت‌نموده است.

فتاحی خاطرنشان کرد: میزان وام پرداختی بانک توسعه تعاون به زوج‌های جوان از سال 97 به 98 به میزان 85 درصد رشد داشته است و عملکرد بانک در سال 99 در مقایسه با سال 98 نیز با 73 درصد رشد مواجه شده است.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در ادامه گفت: این بانک طی سه ماه ابتدایی سال جاری به میزان کل وام پرداختی در سال 97 در این زمینه عملکرد داشته است و پیش‌بینی می‌شود آمار عملکردی بانک در سال جاری در بحث پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج جوانان با رشد چشمگیری مواجه گردد.

فتاحی در خصوص میزان و نحوه پرداخت وام ازدواج جوانان اظهار داشت: مطابق بخشنامه بانک مرکزی در سال جاری، به هر یک از زوجین 700 میلیون ریال با دوره بازگشت ده‌ساله قابل پرداخت است، که این میزان برای زوج‌های زیر 25 سال و زوجه‌های زیر 23 سال تا سقف یک میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

وی گفت: پرداخت وام قرض‌الحسنه به زوج‌های جوان از منظر برکت در عملکرد کلی بانک موردنظر است و همکاران بانک توسعه تعاون در شبکه شعب سراسر کشور تلاش‌ها و تدابیر متنوعی متحمل می‌شوند تا شرایط مالی بهتری برای فراهم‌سازی مقدمات ازدواج جوانان ایجاد نمایند.

م. خ

منبع خبر: ایرنا

نسبت تعداد چک‌های برگشتی به مبادله‌شده همچنان تک رقمی باقی ماند
بخوانید