مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت با اشاره به وضعیت کنونی اقتصادی کشور از غیرحضوری شدن خدمات بانکی اظهار خوشنودی کرد و ادامه داد: مهترین رسالت بانک قرض‌الحسنه رسالت، ارائه خدمات غیرحضوری می‌باشد که با دیجیتالی شدن عملیات بانکی این امر تحقق یافته و اکنون واریز و پرداخت اقساط همه تسهیلات در این بانک نیز به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

محمدحسین حسین‌زاده افزود: بعد از پیشرفتی که در بانکداری اجتماعی و در دیجیتالی شدن عملیات بانکی داشتیم، درحال حاضر می‌توان یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های بانک را ایجاد بیش از 18 هزار کانون همیاری اجتماعی با حدود 230 کارمند در زمینه ارائه خدمات غیر حضوری، عنوان نمود.

همچنین مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت به این موضوع اشاره کرد که همسو با ارائه خدمات بانکداری غیرحضوری، از تعداد شعب فیزیکی بانک کاسته شده و در حال حاضر از 300 شعبه در کشور تنها حدود 30 شعبه به صورت فیزیکی فعالیت می‌کنند. این عملکرد در راستای هدف بانکداری دیجیتال، یعنی به پایان رساندن بانکداری سنتی است که تا سال آینده به طور کامل تحقق خواهد یافت.

لازم به ذکر است که در کشور تنها دو بانک در حوزه قرض‌الحسنه فعالیت می‌کنند که بانک قرض‌الحسنه رسالت به عنوان یکی از این بانک‌ها برای کسب و کارهای خرد و خانگی برنامه‎‌های مطلوبی را در نظر داشته است. از این رو پیشرفت و تقویت کسب و کارهای خرد از مسائل مهم این بانک به شمار می‌آید که با مشارکت و همکاری سازمان‌های حمایتی و بزرگ دولتی از جمله بهزیستی، وزرات ورزش و جوانان و کمیته امداد خمینی عملکردهای مطلوبی داشته‌ایم.

شایان ذکر است که مرکز اعتبارسنجی مرآت، سامانه‌ای در خدمت اعضای بانک قرض‌الحسنه‌ رسالت است که در جهت غیرحضوری شدن ارائه تسهیلات، تا به امروز نقش پررنگ و به سزایی در فعالیت‌های بانک و افزایش بهره‌وری عملکرد بانک داشته است.

در این سامانه متقاضیان اعتبارسنجی، راهنمایان کانون‌ها، بانک و گروه‌های دیگر نیز با هم در تعال کامل و سازنده هستند. به واسطه این سامانه، بانکداری سنتی در جهت ارائه تسهیلات حضوری برچیده شده و متقاضیان با ثبت‌نام و درخواست در این سامانه ارزیابی و به طرز مطلوبی اعتبارسنجی می‌شوند.

سامانه مرآت بزرگترین مرکز ارائه دهنده خدمات اعتبارسنجی در کشور، به همراه اخبار و مقالات جدید و مهم ایران و جهان در حوزه اعتبارسنجی