مدیرعامل بانک توسعه تعاون در طی خبری جزئیات طرح توسکا را منتشر کرد و گفت: طرح توسکا در جهت پاسخگویی به موقع و متناسب با نیازهای مشتریان ایجاد گردید که هدف آن افزایش ظرفیت تسهیلات متنوع به متقاضیان می‌باشد. در این طرح سپرده‌گذاران از یک سو حداکثر 7 درصد سود ناشی از سپرده‌گذاری خود را دریافت می‌نمایند واز سوی دیگر از تسهیلات اعتباری بانک بهره‌مند می‌شوند.

حجت‌اله مهدیان بیان کرد: نرخ تسهیلات این طرح براساس گردش سپرده و نیز سود سپرده‌های تودیع شده در بانک تعیین می‌گردد و نیز نرخ سود تسهیلات در این طرح توسط مشتریان باتوجه به شرایط حاکم بین مشتری و بانک انتخاب می‌شود. نرخ سود تسهیلات در طرح توسکا بین 10 الی 18 درصد بوده و مدت بازپرداخت آن 48 ماه خواهد بود.

وی ادامه داد: مشتریان حقیقی تا سقف یک میلیارد ریال و مشتریان حقوقی بدون سقف قادر به دریافت این تسهیلات خواهند بود. بنابراین در شرایط اقتصادی حاضر میتواند سبب رونق اقتصادی شده و متقاضیان تسهیلات به واسطه این طرح به تامین مالی نیازهای خود با سرعت و سهولت بپردازند.

بانک تعاون به منظور پاسخگویی و خدمات‌رسانی بیشتر به متقاضیان به طور مستمر محصولات و خدمات خود را بروز کرده و در بخش‌های مختلف بانکداری طرح‌هایی از جمله بسته اعتباری جهش تولید، همکار، همراه، فرصت و مفید را ارائه نموده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در پایان گفت: بانک توسعه تعاون در تلاش است تا با رعایت ضوابط بتواند نقش موثرو بهتری در تامین مالی بخش‌های اقتصادی داشته باشد. از این‌رو با افزایش سرمایه، این بانک قادر به حذف موانع جهت خدمات‌رسانی بهتر به واحدهای اقتصادی بزرگ کشور خواهد بود.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی