طبق اعلام حسین فرزان، معاونت اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک پارسیان، این بانک تصمیم دارد تا در آستانه سالروز تأسیس خود خط اعتباری ویژه‌ای را به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها اختصاص دهد.

مطابق جلسه برگزار شده فی‌مابین ریاست صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مدیریت عامل بانک پارسیان، مقرر گردیده است نحوه بررسی درخواست و پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان توسط بانک پارسیان و صندوق نوآوری و شکوفایی، به صورت تخصصی و در اسرع وقت رسیدگی شود. بانک پارسیان با تغییر در ساختار اجرایی خود در نظر دارد تا تسهیلات ریالی فوق‌الذکر را تا سقف ده هزار میلیارد ریال به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص دهد. همچنین خط اعتباری موردنظر شامل صدور ضمانت‌نامه های بانکی از سوی این بانک نیز می‌باشد که تا مبلغ سه هزار میلیارد ریال هدف‌گذاری شده است.

پیش‌تر و در اخبار پیشین، معاونت تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست مسئولان این صندوق با شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرده بود حمایت همه‌جانبه و به ویژه سیستم بانکی از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها، روندی خوب و کارآمد برای چنین شرکت‌هایی است؛ زیرا بدون حمایت، اخذ تسهیلات روندی طولانی‌تر و هزینه های سربار زیادی دارد.

همچنین طبق سخنان آقای فرزان، بانک پارسیان در جهت سهولت اخذ وثایق نیز برنامه خاصی در نظر دارد که برای انجام آن از حداکثر ظرفیت صندوق‌های پژوهش ونوآوری استفاده خواهد نمود.

به گفته وی، گروه بانکی در کشور ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد که از این ظرفیت می‌توان برای اموری همچون سرمایه‌گذاری‌های مشترک، IPO (عرضه اولیه سهام) شرکت‌های دانش‌بنیان، صدور اوراق صکوک، صدور اوراق گام، ارائه خدمات مشاوره در زمینه ایجاد و توسعه نوآوری در بازار سرمایه استفاده نمود.

 

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی