طبق آماری که از سوی دفتر آمار و فرآوری داده‌های معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام شده از اسفندماه گذشته تا پایان آذر ماه سال جاری طبق تسهیلات تبصره 18 ( برنامه تولید و اشتغال ) به یک هزار و 328 بنگاه‌ و واحد تولیدی، وامی معادل 75 هزار و 805 میلیارد ریال اعطا شده است.

در بازه زمانی ذکر شده حدود 7 هزار و 264 واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات برای اشتغالزایی و بهبود تولید در سامانه وزارت صمت ثبت‌نام کرده بودند. لازم به ذکر است که وام پرداخت شده در 31 استان برابر نبوده است.

با توجه به رتبه‌بندی استان‌ها از لحاظ بیشترین آمار وام پرداخت شده، استان اصفهان رتبه نخست را با 126 فقره تسهیلات به مبلغ 8 هزار و 107 میلیارد ریال به خود اختصاص داده است. پس از آن استان تهران با 87 فقره به میزان 6 هزار و 695 میلیارد ریال جایگاه دوم را در این رتبه بندی از آن خود کرده است.

در این بازه زمانی، تسهیلاتی معادل 699 میلیارد ریال به 8 فقره واحد و بنگاه تولیدی مناطق آزاد اعطا شده است. همچنین حدود 2 هزار و 928 فقره به بانک جهت دریافت وامی بیش از 215 هزار و 462 میلیارد ریال صورت گرفته است.

معرفی انواع تسهیلات بانک ها در سیستم بانکی کشور، مرات مگ ارائه دهنده جدیدترین اطلاعیه ها و تحولات مربوط به قوانین اخذ تسهیلات بانکی