به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بانک شهر، حسام حبیب‌اله با بیان اینکه هم‌اکنون امکان ثبت درخواست تسهیلات غیرحضوری خرد صرفاً برای مشتریان بانک میسر است، گفت: سایر افراد در صورت تمایل به ثبت درخواست تسهیلات، می‌بایست نسبت به افتتاح حساب از طریق همراه شهر پلاس در بانک شهر اقدام کرده و سپس درخواست تسهیلات خود را ثبت کنند تا از محل میانگین سپرده و طبق ضوابط از تسهیلات خرد در کوتاه‌ترین زمان ممکن برخوردار شوند.

حبیب‌اله با اشاره به تبلیغات گسترده بانک شهر برای آگاه‌سازی شهروندان از کیفیت بالای خدمات ارائه شده در این نرم‌افزار و چگونگی دریافت تسهیلات خرد به واسطه آن، تصریح کرد: حداقل مبلغ تسهیلات قابل پرداخت 30 میلیون ریال و حداکثر مبلغ تسهیلات قابل پرداخت 500 میلیون ریال بدون ضامن برای تمامی مشتریان با رتبه اعتباری A با اخذ گواهی کسر از حقوق و یک میلیارد ریال بدون ضامن برای حقوق بگیران از بانک شهر با رتبه اعتباری A,B,C با اخذ گواهی کسر از حقوق است.

وی ادامه داد: همچنین نرخ تسهیلات 18 درصد و مدت زمان بازپرداخت آن 12 ،24‏ و 36 ماهه خواهد بود.

معاون فناوری اطلاعات بانک شهر با بیان اینکه ثبت درخواست تسهیلات اعطایی از طریق همراه شهر پلاس ممکن است، گفت: مشتریان بانک شهر بعد از ورود به نرم‌افزار همراه شهر پلاس، می‌بایست نسبت به انتخاب گزینه “خدمات تسهیلات” از صفحه اصلی یا منوی خدمات بانکی اقدام کنند.

حبیب‌اله عنوان کرد: در سرویس مذکور، استعلامات مرتبط با اعتبارسنجی از قبیل سوابق چک برگشتی، تسهیلات‏‏/تعهدات غیرجاری و خدمت نظام وظیفه برای آقایان و … کنترل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از مشاهده و تایید ضوابط اخذ تسهیلات توسط مشتری، اطلاعات لازم شامل مبلغ تسهیلات درخواستی، تعداد اقساط، میزان درآمد ماهانه و … از مشتری دریافت می‌شود. در این مرحله، سیستم براساس اطلاعات وارد شده مبلغ اقساط ماهانه مشتری را محاسبه و به وی نمایش خواهد داد و با توجه به خوداظهاری درآمدی مشتری و میزان اقساط ماهانه تسهیلات اخذ شده توسط مشتری از شبکه بانکی بنابر استعلام از سامانه سمات بانک مرکزی، خالص درآمدی مشتری محاسبه و توان بازپرداخت وی کنترل خواهد شد.

معاون فناوری اطلاعات بانک شهر گفت: در صورت حائز شرایط بودن مشتری جهت تسهیلات درخواستی مطابق با شرایط مدنظر بانک، ضمن دریافت اطلاعات تکمیلی و بارگذاری مدارک مانند تصویر کارت ملی، تصویر فیش حقوقی و سایر مدارک درآمدی نظیر اجاره ماهانه، سود سپرده و …، تصویر مدارک محل سکونت، گواهی کسر از حقوق، یک ویدئو و صدا جهت احراز هویت از مشتری دریافت و ضمن تعیین آدرس (محل سکونت‏/محل کار) جهت ارسال قرارداد و فرم‌ها، اتمام فرآیند ثبت اطلاعات به مشتری اعلام می‌شود تا پس از بررسی مدارک، نتیجه به ایشان از طریق پیامک اعلام شود.

حبیب‌اله در پایان افزود: همچنین به منظور احراز هویت دیجیتال مشتری و تطابق تصویر مشتری با تصویر ثبت احوال، استعلام از سامانه ثبت احوال در حین فرآیند انجام می‌شود.