شرکت پرداخت الکترونیک سداد (پالس) به عنوان جزء اجرایی بانک ملی در زمینه پرداخت از سال 1393 فعالیت می‌نماید و تا به امروز خدمت‌رسانی گسترده‌ای نیز در سطح کشور داشته است. این شرکت در چهار حوزه دارندگان کارت در قالب اپلیکیشن، مشتریان خرد، مشتریان تجاری و سازمان‌ها به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد. خدمات این شرکت بیشتر در ارگان‌های دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی سرویس عوارض خروج از کشور، کارت ملی سوخت، پرداخت عوارض جاده‌ای و… اشاره نمود.

شرکت‌های استارتاپی موفق مانند کافه بازار، علی بابا، نماوا، افق کوروش و سایر شرکت‌هایی که از مرکز تجارت الکترونیک دارای ای نماد هستند نیز از خدمات شرکت پرداخت الکترونیک سداد بهره می‌برند.

اخیراً محمدمهدی صادق، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد، از افزایش تعداد تراکنش‌های شرکت طی سه سال گذشته خبر داده است. به گفته وی تعداد تراکنش‌ها و مبالغ تراکنش طی سه سال گذشته دو برابر شده است و پیش‌بینی می‌گردد در پایان سال 98، تعداد تراکنش‌ها به دو میلیارد عدد برسد.

طبق گفته مدیریت عامل، آقای محمدمهدی صادق، هدف آتی این شرکت توسعه کیف پول الکترونیک سداد با توجه به اجرای پروژه رمز دوم پویا و دشوار بودن تراکنش‌ها است که می‌تواند برای پرداخت‌های خرد راهگشا باشد.