به گزارش ایبِنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه؛ مدیرعامل این بانک در دومین روز از سفر کاری خود به استان قم، ضمن افتتاح نیروگاه خورشیدی خانگی که با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور صورت گرفت، از اختصاص ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار توسط بانک سپه برای ایجاد و احداث نیروگاه‌های خورشیدی خبر داد.

ابراهیمی گفت: بانک سپه همچون گذشته به عنوان بازوی توانمند دولت در اجرای پروژه‌ها و طرح‌های ملی، ضمن همکاری با سازمان بسیج سازندگی، در ساخت نیروگاه‌های خورشیدی پنج کیلوواتی در اقصی نقاط کشور مشارکت می‌کند.

مدیرعامل بانک سپه اظهارداشت: متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه احداث نیروگاه‌های خورشیدی با حداقل تضامین، می‌توانند با ارائه معرفی‌نامه از سازمان بسیج سازندگی، کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، اداره کل امور روستایی و شورا‌های استانداری در قالب انعقاد قرارداد با وزارت نیرو به شعب بانک سپه در سراسر کشور مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به مفاد ابلاغیه بانک مرکزی، هر فرد واجد شرایط می‌تواند این تسهیلات با نرخ سود چهار درصد را حداکثر به مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت حداکثر ۸۰ ماه برای راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی دریافت کند و در این راستا اعتبارسنجی متقاضیان تسهیلات طبق ضوابط و مقررات جاری و آخرین دستورالعمل‌های ابلاغی بانک مرکزی انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج با اشاره به مصوبه مجلس و دولت درخصوص ساخت نیروگاه‌های خورشیدی خانگی گفت: در آغاز این طرح، یکصد و ده هزار نیروگاه کوچک خانگی پنج کیلوواتی در استان‌های مختلف کشور ساخته می‌شود که هر استان به تناسب جغرافیا و میزان تابش آفتاب سهمیه دارد و سهم استان قم ۳ هزارنیروگاه است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با قدردانی از مشارکت مطلوب و پیشگامی بانک سپه در تأمین اعتبار این طرح خاطرنشان‌ کرد: بانک سپه اولین بانکی است که سهمیه استان‌ها را در این طرح ابلاغ کرده و با اختصاص ۱۲ هزار میلیارد ریال و کاهش تضامین، همگام با سیاست‌های دولت و مجلس در حوزه توسعه روستایی، توجه به مناطق کم برخوردار و کمک به حفظ محیط زیست گام برداشته است.